top of page

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką psychodynamiczną, Doktorką nauk społecznych w zakresie psychologii, badaczką i wykładowczynią akademicką.
Od 2011 roku prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Pracuję jako adiunkt w Zakładzie Psychologii Zdrowia i Psychologii Klinicznej UAM. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (PTPPd), The International Society of Transference-Focused Psychotherapy (ISTFP) i European Society for the Study of Personality Disorders (ESSPD).

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2014 r. z wyróżnieniem obroniłam pracę doktorską dotyczącą wpływu cech osobowości na jakość tworzonych relacji. Od kilkunastu lat prowadzę badania naukowe w zakresie psychologii klinicznej, szczególnie w obszarze mechanizmów związanych z wystąpieniem i utrzymywaniem się zaburzeń osobowości. Jestem autorką wielu publikacji i wystąpień na międzynarodowych konferencjach. Prowadzę szkolenia, warsztaty i wykłady z zakresu psychoterapii i zaburzeń osobowości, kierowane do specjalistów pracujących w obszarze zdrowia psychicznego. 

Moja książka "Mentalizacja w kontekście przywiązania. Zdolność do rozumienia siebie i innych u osób z osobowością borderline" została nominowana przez czasopismo Charaktery do nagrody Teofrasta za najlepszą książkę naukową 2015 roku. Od tego czasu wydałam dwie książki: "What's on your mind? A Guide for Mentalization Assessment in Adults" (2021) i ebook "Mentalizacja w praktyce. Krótki przewodnik dla psychologów i psychoterapeutów" (2023).

 

 

Od 2010 r. prowadzę zajęcia z zakresu psychologii, psychopatologii i psychologii klinicznej ze studentami i studentkami Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM.

 

W 2014 r. ukończyłam czteroletnią szkołę psychoterapii w rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (numer dyplomu 14/2016/89). Posiadam certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (certyfikat numer 167). Swoją pracę poddaję stałej superwizji. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia przygotowującego do certyfikatu psychoterapeuty TFP oraz  szkolenia przygotowującego do certyfikatu superwizora PTPPd.

Problematyką zdrowej i zaburzonej osobowości zajmuję się z wielu perspektyw - badawczej i naukowej, dydaktycznej, a przede wszystkim praktycznej - podczas pracy z pacjentami. 

bottom of page